ב-21/7 יתקיים ליל ירח מלא בעמק המעיינות

יצאתי לסיור בלוגרים מקדים שאורגן ע"י עמותת "הצפון הקרוב" לחשיפת הפעילות שתתקיים בעמק המעיינות ב- 21/7/16 תחת השם הרומנטי משהו "ליל ירח מלא".

שלא תטעו בשם "ליל ירח מלא", הפעילות היא פעילות לכל המשפחה וכזו שממש מכוונת הורים וילדים.

יש בכך מחשבה נכונה, בערב החום נשבר ואפשר לבלות באוויר הנעים וגם מתוך התחשבות בהורים, כי תכלס' כמה ימי חופש כבר אפשר לקחת מהעבודה כדי לבדר את הילדים…

נהריים בגשר– גשר הישנה

ביקרנו בתערוכה מקסימה שמעבירה את חווית בית הילדים, לא מדובר בבית ילדים משוחזר אחד לאחד, אלא יותר משהו שמעביר את התחושות, את הנוסטלגיות ואת התמימות באמצעים אינטראקטיביים כמו פנס קסם וקריאה קולית של סיפור ילדות, מיצג של כלים וספרים שאולי חלקכם זוכרים מילדותם.

אצלי בבית, כל הזמן הילדים מבקשים שאספר להם סיפורים מילדותי. הם תמיד משתוממים איך בילינו בחוץ שעות ואיך הלכתי בחבורת ילדים למרחביה השוכנת בסמוך לעפולה לקטוף קני סוף, כל זאת ואני רק בת חמש. מפגש כזה עם סיפורי ילדות של פעם מרתק ילדים ומבוגרים.

אפשר לשלב את הפעילות עם סדנת אפיית פוקצ'ות בתנור בן 90 שנה.

עוד מידע בלינק- נהריים בגשר

ביותור– שדה אליהו

אחד הפעילויות המרתקות בעיקר לילדים גדולים יותר, בני נוער וילדים אינטלקטואליים שאוהבים מדע, ביולוגיה וחקלאות.

מדובר במרכז מבקרים להדברה ביולוגית וחקלאות אורגנית, כזה שיש עליו פרסומים רבים והצליח לפתח פתרונות הדברה המקלים על חקלאים, בסדר גודל עולמי.

ביו תור

בביותור ישנם 2 נושאים ופעילויות המשולבות זו בזו:

  1. הרצאה על ביו בי- חברה הפועלת בתחום הדברה ביולוגית והאבקה טבעית שהתחילה עם מחקרים שערך אחד החברים בשדה אליהו במקלט קטן. על הרעיונות והדברים המיוחדים שאפשר לעשות בתחום ההדברה הביולוגית (זבובים מעוקרים, דבורת הבומבוס המשמשת להאבקה טבעית ועוד). פתרונות אלו שומרים על הסביבה שלנו נקייה מחומרי הדברה מזהמים. מדובר בהרצאה מרתקת ומולצת.
  2. סדנת "טעם התבלין", בה למדים על תכונות התבלינים וכל משתתף יוצר לעצמו תערובת תיבול אישית. סדנה ממש כייפית ומהנה.

בתום הפעילות אני ממליצה לכם לשבת בבית הקפה הצמוד "קפה בשדה" וליהנות מקפה משובח ואוכל טעים, בריא וכשר שגם בנה תפריט מיוחד שכולו לבן לרגל ליל ירח מלא.

עוד מידע בלינק- ביו תור, שדה אליהו

פארק החיות האוסטרלי "גן גורו"

מתי בפעם האחרונה ליטפתם קנגורו? מסתבר שהקנגורו היא חיית לילה והכי טוב לגשת אליה בשעות הלילה, אז היא פעילה ושמחה לפעילות וכמובן להאכלה.

הקנגורו, בניגוד לחיות אחרות שאני מכירה, לא ברחו מפנינו, להיפך, הם ניגשו אלינו, התקרבו ואפילו ביקשו ליטוף והאכלה.

שימו לב לא לדרוך להם על הזנב, הוא מאוד ארוך וקשה שלא לדרוך עליו, זה קרה לי פעמיים, יש לציין שלא ממש הזיז לקנגורו שדרכתי עליו.

הקנגורו של גן גורו

חוץ מהקנגורו שכיף להצטלם איתו ולעלות לפייסבוק ולאינסטגרם 🙂 פגשנו גם את הקואלות. חיה סטטית אבל מתוקה. בערב היא קצת יותר פעילה (כלומר, פותחת עיניים מידי פעם…)

מעבר לסיורים הצפויים בשעות 20:00, 22:00, 24:00 ישנו גם סיור זריחה בשעה 05:00, נראה לי קסום להגיע בשעה קרירה כזו ואחרי הסיור לשבת לארוחת בוקר  בבית קפה רוזליה  שבבית שאן העתיקה.

עוד מידע בלינק- גן גורו פארק אוסטרלי

בסקירה זו הבאתי טעימה של חלק קטן מהפעילויות הרבות המחכות לכם, רובם בתשלום סמלי של 10 ש"ח. לתוכניה המלאה של כל הפעילויות הכנסו ללינק- לכל פעילויות ליל ירח מלא

אהבתם? ♥ חבבו את דף הפייסבוק של חפש את האישה

Comments

comments

Powered by Facebook Comments