התגייסות הקהילה והמשפחה לבטיחות בדרכים

"אצלכם בעפולה אין הרבה את הסיוט הזה שנקרא ״אופניים חשמליות״", אומרת לי גיסתי מהמרכז.

״כן, הקהילה שלנו כאן מאוד חזקה.״ עניתי לה, ״ההורים החליטו שהם עומדים כחומה אחת נגד האסון הזה, וזה מצליח. אין כאן את הלחץ החברתי של ״אבל אמא, לכולם יש״, פשוט כי לכולם אין. בסוף מדובר בחיים של הילדים שלנו, ועל זה אין ויתורים!״

משפחה בטוחה בדרך

ממחקר שערכה הרשות הלאומית בקרב 500 משפחות ישראליות נמצא, כי ככל שההורים מחזיקים בדעות ודרך חיים של התנהגות בטיחותית יותר בדרך, כך גם הדעות של הילדים משקפות התנהגות בטיחותית יותר. כלומר, אם אנחנו רוצים שהילדים יתנהגו בצורה בטוחה בדרך, עלינו פשוט… להדגים להם איך אנחנו עושים זאת!

%d7%9e%d7%a9%d7%a4%d7%97%d7%94-%d7%91%d7%98%d7%95%d7%97%d7%94

יום הבטיחות בדרכים יתמקד השנה בנושא "משפחה בטוחה בדרך", במטרה לקדם נורמות של בטיחות בדרכים במשפחה. מתוך הבנה כי למשפחה כולה יש תפקיד מפתח בשמירה על חיי הפרטים בה. ולהורים בפרט יש תפקיד עיקרי בחינוך והקניית מודעות לחשיבות הבטיחות בדרכים.

תחרות "התמונה המשפחתית"

אני ממליצה לכם להצטרף לקהילה חזקה ולחזק את המסר גם ע"י השתתפות בתחרות "התמונה המשפחתית" לתלמידי בתי הספר היסודי בכל רחבי הארץ.

בתמונה למעלה: תמיד חגורה. בתמונה למטה: מתכננים את המשך הדרך.
בתמונה למעלה: תמיד חגורה.
בתמונה למטה: מתכננים את המשך הדרך.

כדי להשתתף בתחרות עודדו את ילדיכם לצלם תמונה משפחתית המעבירה מסר משפחתי של בטיחות בדרכים. ועדה מיוחדת תבחר עשרה זוכים שיקבלו זוג אופניים וחבילת מיגון משפחתית.

לפרטים נוספים והצטרפות לתחרות

לא מספיק לספר לעצמנו ולאחרים כי המשפחה שלנו היא הדבר החשוב לנו ביותר, אלא צריך לעשות הכול כדי לשמור עליה. הקפדה על כללי הבטיחות בדרכים היא גורם חשוב בשמירה על שלומם של יקירינו.

לומד

שבוע הבטיחות בדרכים יתקיים השנה בין התאריכים י"ז עד כ"ד בחשוון תשע"ז, 18-25 בנובמבר 2016.

Comments

comments

Powered by Facebook Comments