חינוך טכנולוגי מקצועי איכותי

כשאני למדתי בתיכון היו לנו 2 אפשרויות- לבחור בבית ספר עיוני עם בגרות (וזו האופציה שכולנו בחרנו בה), או לבחור בבית ספר מקצועי. ההורים שלנו הטיפו נגד בתי הספר המקצועיים, כי בחירה בבית ספר כזה, בעבר, היה פירושה ויתור על תעודת הבגרות הנחשקת.

כיום החינוך הטכנולוגי- מקצועי  זוכה ליוקרה בגלל שהוא כולל בתוכו בגרות מלאה וגם מקצוע מבוקש לעתיד. יש כאן מענה לילדים המגלים יכולת גבוהה בתחומי הטכנולוגיה, העיצוב והביוטכנולוגיה, מבלי לוותר על לימודי הבגרות.

חינוך טכנולוגי
מתוך האתר של משרד החינוך.

כיום כשמבנה בחינות הבגרות השתנה והלחץ מהבחינה הסופית ירד משמעותית, יש לילדים אפשרות להוסיף לכתפיהם עוד נושאים שמעניינים אותם.

הבת שלי לדוגמה, לומדת במגמת ספרות ובמקביל גם במגמת אומנות וכמובן עושה בגרות מלאה בכל המקצועות כנדרש. הלחץ לבגרות לא מתכווץ כמו בעבר לסוף השנה, אלא מתפרס על כל פני השנה עם עבודות הגשה שהציון הסופי בהם משוקלל בבגרות ומבחנים המחולקים לנושאים.

הכירו את המסלול הטכנולוגי המקצועי: גם בגרות וגם מקצוע

החינוך הטכנולוגי מציע כיום 25 מגמות לימוד שונות, מגוונות, שמקיפות תחומי עניין רבים: הנדסת תוכנה, רובוטיקה ומכונות, אלקטרוניקה, מגוון מקצועות העיצוב, ביוטכנולוגיה, מקצועות הניהול העסקי, רכב, אפיה ובישול, חשמל, בניה ואדריכלות, תקשורת ומדיה, עיצוב אופנה וטיפוח החן ועוד.

החינוך הטכנולוגי והמקצועי במשרד החינוך הינו מסלול לימודים המתחיל מכיתה י' ועד כיתה יב', כך התלמידים מסיימים י"ב עם מקצוע מבוקש ותעודות שיוכלו לשמש אותם במהלך השירות הצבאי ואחריו, בהשתלבות בשוק העבודה בעתיד.

תלמידי החינוך הטכנולוגי יכולים לקבל דחיית שירות ולהמשיך לכיתה יג' ולקבל תעודת טכנאים. הממשיכים לכיתה יד' יקבלו תעודת הנדסאים. (כיום, ישנם בתי ספר רבים בהם אפשר לקבל תעודת טכנאי כבר בסוף כיתה יב').

דור הילדים של היום מודע מאוד להעדפותיו ורוצה להביא לידי ביטוי את כישרונותיו ולבחור בעצמו את עתידו. מדוע בעצם שלא יבחר?

לפרטים על המגמות ועל היישובים בהם ישנם מסלולי לימוד טכנולוגים- מקצועיים, לחצו כאן.

Comments

comments

Powered by Facebook Comments