מארזים לראש השנה | טיפות שמן זרעי רימון | יקב רימון

יין ושוקולדכמו בכל שנה, גם השנה אני מחפשת אחר המתנות הכי מבוקשות והכי אהובות לראש השנה.

יקב רימון, ייחודי בכל העולם בהיותו יצרן יין המבוסס על פרי הרימון ומכיל את יתרונותיו הייחודיים של הפרי. ממחקרים שנעשו בטכניון ע"י ד"ר אפרים לנסקי ועוד, עולה כי הפיטואסטרוגנים שברימון מסייעים להשמיד תאים סרטניים בשד, בעיקר בקרב נשים. (כן, שוב אני מחפשת תירוצים כדי לבלות).

יקב רימון, הממוקם בכרם בן זימרה בגליל העליון, מייצר יין ואפילו קוסמטיקה מזן רימונים מיוחד שפותח ע"י משפחת נחמיאס, בעלי היקב.

בעולם זוכים יינות היקב לאהדה וביקוש רב ומשווקים במדינות כגון: ארה"ב, אנגליה, קנדה, יפן, סין ועוד. לאחרונה הרחיב היקב את פעילותו והקים מרכז שוקולד חדש למכירת פרלינים משובחים במרכז המבקרים החדשני, הממוקם בא.ת דלתון.

מארז יין לחג | galilee  בסגנון פורט ושלושה שוקולדים

יש יותר סמלי מאשר לשלוח יין רימונים לכבוד ראש השנה?

מארז יקב רימון

המארז הגיע במשלוח עטוף היטב ולמתכננים לשלוח את המתנה לחג, כדאי להתחיל וכבר להזמין מארזים כדי שביקב יתארגנו לשליחה במועד המבוקש.

פתחתי את היין במהלך מסיבה שחגגנו לאחי, לצד עוגת שוקולד, היין היה מתוק ומיוחד, עשיר וארומטי כרימון.

שוקולד לחג

את השוקולדים הנלווים (שקד בציפוי שוקולד מריר ואגוז לוז בציפוי שוקולד מריר) פחות אהבתי, יוצאים מהכלל היו הצימוקים העטופים בשוקולד מריר שהיו בעלי טעם מעודן ונפלא.

מסתבר שיין הרימון התיישן 18 חודשים בחביות עץ אלון צרפתי ותסיסתו הופסקה מוקדם כדי להשאיר את טעמי הרימון. חבית עץ האלון מוסיפה ליין את טעמי הוניל ופירות היער.

מארז מתנה לראש השנה

היין בעל 18% אלכוהול, מומלץ להגיש קר. משתלב נהדר עם מנות ראשונות, כקינוח ובשילוב גבינות.

לכבוד ראש השנה המארז נמכר במחיר מיוחד 190 ₪ במקום 225 ₪

שמן זרעי רימון | לשימוש קוסמטי ופנימי

לא מזמן ראיתי תוכנית בריאות של פרופסור קרסו על הסכנות בהורמונים ובעיקר "הורמונים נשיים", פרופסור קרסו סיפר על אחוז גבוה של נשים שחלו בסרטן לאחר טיפולי פוריות שעברו (במהלך טיפולים אלו המטופלות מקבלות הורומונים רבים). לכן שימח אותי שאת טיפות השמן, בעלות ריכוז גבוה של פיטואסטרוגנים, ניתן גם לבלוע (2-5 טיפות בשעה קבועה ביום, תחת הלשון) ולא רק למרוח על הפנים.

השמן רעיל לתאי סרטן התלויים באסטרוגן ובכך הוא מנטרל את פעילותם המזיקה. כמובן שהמלצתי עליו לפני הכל לחברות שיש להן הסטוריה של סרטן השד במשפחתן.

שמן זרעי רימונים

לשימוש קוסמטי אני מרחתי את השמן על הפנים, הצוואר ומפתח החזה, ממש לפני השינה, כמסכת לילה (למרות שניתן להשתמש בשמן גם כסרום).

לבעלות עור פנים יבש השמן פשוט מעולה, מוסיף המון ללחות העור ונלחם יפה בקמטים. אני בעלת עור פנים מעורב אבל הרגשתי את השפעתו החיובית של שמן זרעי הרימון ביצירתו מעין אחידות בעור. במקרה גיליתי שימוש נוסף לשמן (שלא בטוח שמפתחיו אפילו מודעים לו)- השמן מפחית את תופעת ה "עיגולים השחורים" שתחת העיניים ומבהיר כהויות.

פרטים נוספים על מגוון מוצרי היקב ניתן למצוא באתר יקב רימון.

"מי יתן וירבו זכויותנו כרימון…"

Comments

comments

Powered by Facebook Comments