מבצע פסטה

מרגע הישמע הגונג

לפני פסח אוכלים אצלי טוב ויצירתי. אוכלים טוב, כי יש ערימות של פסטה שצריך לחסל תוך שבועיים מרגע הישמע הגונג, ויצירתי כי אני מוציאה דברים לא קשורים, גורמת להם להיות קשורים והכל בשם אותו היעד- חיסול תכולת המזווה. כמו מפקדת בצבא קטן אני מזהירה את הסובבים אותי מפני הסכנה הגדולה- "המבצעים".

גם רשתות המזון, כך נדמה, עושות בדיוק את אותו החיסול שאני עושה לקראת פסח, רק בגדול, פתאום לפני פסח מתחילים המבצעים, שיהיה ברור, המבצעים הללו לעולם לא יחולו על המצות, אלא על הבורקסים, על הפסטות ועוד שאר מיני חמץ שצריך לחסל. "תזהר מהמבצעים!", אני מודיעה לבעלי לפני צאתו לקרב הגדול בשופרסל "אל תתפתה למבצעים!, אין לנו זמן לכל החמץ הזה!"

מבצע החיסול הזה שבסופו מה שלא ייאכל- יזרק, גורם אצלנו לריכוז כוחות ומוחות שמתחיל בטלפון מאמא שלי "יש לי המון פסטה, אני שולחת לך" היא מודיעה, "את עושה חמין בשבת? אני שולחת לך גריסים וחיטה!" אני עונה ובתוך כל אלו האחים שלי הופכים לשליחים לעת מצוא.

אני יודעת. יש כאלו שסוגרים בארון ועושים מכירת חמץ, אבל מנהג זה מנהג. מה גם שיש לו יתרונות ברורים. אין מצב שימצאו לי במקפיא או במזווה משהו מעל לשנה, תמיד יש פסח באמצע שגורם לחיסול מלאי כפוי. ולידיעת הקורא אלון גל: כחודש לפני פסח אני לא אוגרת סתם. בודקת מה צריך ומה יש ולפי זה עושים קניות. אני מקווה שהצל"ש בדרך ועד אז… תסלחו לי אבל אני צריכה לאלתר משהו מביסקוויטים.

Comments

comments

Powered by Facebook Comments

 1. אפרת דן

  26 במרץ 2012 at 16:05

  ענק לילוש
  כל כך נכון
  וכתוב בצורה כל כך נעימה לקריאה
  שאפו

Comments are closed.