מה כשר- האפליקציה שעושה חיים קלים לשומרי הכשרות- Ma Kasher

מה כשר- האפליקציה שעושה חיים קלים לשומרי הכשרות- Ma Kasher

אוגוסט 2012- בלגיה

אני מנסה להסביר למלצר הבלגי איך להכין למעשה פיצה טבעונית. אני לא טבעונית, אבל פשוט עושה הכל כדי לאכול משהו כשר. אני היחידה בקבוצה שמדברת אנגלית ומזמינה גם עבור חברים שומרי מסורת שהכרנו זה עתה בטיול בר מצווה להולנד, צרפת ובלגיה. הבן שלהם לא מפסיק לצעוק "נו צ'יקן, נו צ'יקן" ואני אומרת לו בסוף בעצבים "אולי תשתוק כבר! בסוף הם יחשבו שאתה מאוד מאוד רוצה עוף בפיצה שלך!"

אוגוסט 2014- תל אביב

אני מתארחת אצל גיסי וגיסתי בתל אביב ביחד עם חמותי ומתעקשת לאכול רק במסעדת שף כשרה. הבעיה הראשונה היא שאני לא מכירה את תל אביב כל כך טוב, הבעיה השנייה היא שמבחינת גיסי- הכל כשר. אני מתישה אותם כהוגן, עד שבסוף אנחנו מוותרים ונכנסים לקניון הסמוך.

אוגוסט 2015- איטליה (מותר לחלום)

אני נמצאת בעיירה יפהפייה באיטליה, הנוף, הארכיטקטורה, פשוט חלומי. אני שולפת את האייפון, נכנסת לאפליקצית "מה כשר" מסמנת את המיקום שלי ומוצאת מסעדה כשרה בלחיצת כפתור. אני יכולה לאכול הכל בלי חשש, מזמינה מה שמתחשק לי מהתפריט.

מה כשר

בדקתי את האפליקציה "מה כשר" והתלהבתי מאפשרויות הסינון שהיא מכילה, ממהירות חשיפת המידע הרצוי ובעיקר מכך שהיא פשוטה לתפעול וידידותית למשתמש (ת).

האפשרויות באפליקציית "מה כשר" הן רבות ומגונות:

  • אפשר לתת לאפליקציה לזהות את מיקומך המדויק ופשוט להציע לך בתי עסק כשרים הקרובים אליך. זאת אפשרות אידיאלית למי שנמצא בחו"ל ואפילו סתם לעצלנים (שהאפליקציה תחפש לי…), ברור לכם שזאת האפשרות האהובה עליי…
  • אפשר לבחור לפי שם עיר בכל העולם ועם תחילת ההקלדה האפליקציה בעצמה תציע את המשך השם (למתקשים באיות המדויק של העיר באנגלית).
  • אפשר לצמצם את הבחירה לפי המקום המבוקש. האם אתם מחפשים מסעדה, בית קפה, קונדיטוריה, מזון מהיר, או שאולי אתם טבעונים ומחפשים אחר מקום צמחוני/ טבעוני?
  • סוג הכשרות: כאן נעשתה עבודה יסודית במיוחד. כל סוגי הכשרות שאני מכירה ואפילו כמה שאני לא, נמצאים באפשרויות: הרב לנדא ב"ב, הרב מחפוד, מהדרין, בד"ץ, הרבנות- כולם כאן ועוד רבים, כי הרי שני יהודים- שלוש דעות.
  • מידע על כל מסעדה, שם המשגיח, טלפון של המשגיח ואפשרות ניווט מהיר אל המסעדה.

אפליקציית מה כשר

דגשים וחסרונות האפליקציה:

עיצוב גרפי מזעזע שמזכיר את שנות שמונים, חוסר במסעדות חשובות, בנוסף מן הראוי שמתכנני האפליקציה ישימו לב שבהפניה למסעדות טבעוניות לא מגיעים למסעדות טבעוניות אלא לחנויות טבע, פיצוחיות ועוד, ולסיום הייתי יוצרת גם אפשרות של חיפוש מסביב למיקום שאיננו מיקומי בלבד (כדי לתכנן בילוי עתידי) ומוסיפה אפשרות לבחירת מרחק הרדיוס הרצוי.

ניתן להוריד את האפליקציה לנייד בחינם, פשוט על ידי כניסה ל App Store או לכל חנות יישומים, ואפילו דרך גוגל. האפליקציה חינמית.

Comments

comments

Powered by Facebook Comments