מים מינרליים נביעות- מאקוות ההר שבגליל העליון

בהרצאה ששמעתי מפי שרון דבוש, דיאטנית קלינית של נביעות. הבנתי עד כמה חשוב שנשתה מים.

לאורך התפתחות האבולוציה, נעלמה לנו תחושת הצמא. הגוף פחות מאותת לנו מתי לשתות ולעיתים אנו מפרשים תחושת צמא כתחושת רעב, חשק לסיגריה ועוד.

  • לחלק מאיתנו ידעו ולחלק פחות, כי המים מונעים דלקות בשתן  ועצירות. עוזרים בתפקוד השרירים. המצב של חוסר מים בפעילות גופנית השרירים עלולים "להיתפס".
  • עוזרים לירידה במשקל- כשבקבוק מים מונח על שולחן העבודה שלכם, אתם יותר מתעסקים איתו ופחות מחפשים "נשנושים" בסביבה.
  • מונעים כאבי ראש- הסיבה העיקרית לכאבי ראש היא התייבשות קלה או חוסר בשתיה, הגורמת לכלי הדם הקטנים בראש להתכווץ ולהיחסם, מה שיוצר מיגרנה, או כאב ראש.
  • מסייעים להיגיינת השיניים- אנשים ששותים יותר- מייצרים יותר רוק, הרוק משפר את היגיינת הפה ומכיל מינרלים היוצרים תיקונים קטנים בשן.
  • משפרים קוגניציה- המוח שלנו מכיל 73% מים ולכן שתיה עוזרת לתפקוד המוח. ילדים ומבוגרים ששותים יותר- מצליחים יותר בלימודים ובעבודה.
  • משפרים ו"מצעירים" את מראה עור הפנים- המים יוצרים לחץ על דפנות התא, מנפחים את התא וממצקים את העור. הזדקנות העור זאת בעצם התייבשות שלו. המים עוזרים להשגת לחות, גמישות, אלסטיות והזנה.

אז אלו מים כדאי לנו לשתות?

מרגע שהתחלתי לשים לב לאוכל שלי ולתת דגש על תזונה כמעט טבעונית, חל שינוי ושיפור באיכות חיים שלי.
ואם אני דואגת לאוכל, מה עם המים?

המים שנמצאים בברזים שלנו לא תמיד נקיים. גם אם נסנן אותם מכלור ומחיידקים ע"י הרתחה או מסנן, עדיין הם עלולים להכיל שאריות של חומרי הדברה, ריסוסים, דלקים, עופרת, ארסן, שאריות שנזרקו ממפעלי תעשייה מזהמים, שאריות אנטיביוטיקה ותרופות שחלחלו למים שלנו.

כל אלו זורמים לביתנו דרך צנרת מלאת חלודה. חלקה עתיקה יותר מאיתנו.

המים של נביעות

לעומת זאת המים של נביעות מגיעים מהצפון הרחוק, מאקוות ההר שבגליל העליון. שנשאבים בחפירה לעומק של 584 מטר מאקוויפר,

%d7%a0%d7%91%d7%99%d7%a2%d7%95%d7%aa-%d7%a0%d7%95%d7%91%d7%99%d7%94-%d7%91%d7%a8-%d7%9e%d7%99%d7%9d

בעלי תכולה גבוהה של מגנזיום, סידן. מכילים גם פלוריד מסלעי הגיר ודלים בנתרן. למעשה, לדעתי הם המים הבריאים והטעימים ביותר בישראל.

בר המים החדש של "נביעות NOVIA" הינו פרי מחשבה ויצירה. קודם כל המארזים קלים ולא כבדים כמו בברי מים רגילים, כך שאפילו אני מסוגלת להרים אותם, הבר מתחבר רק לנקודת חשמל ולא צריך דבר נוסף. כך שניתן להציב אותו במוקדים שונים ולא בהכרח במטבח. כשבר המים קיים אפילו בסלון או בפינת טלוויזיה הוא "מאותת" לילדים ולנו לגשת אליו ולשתות.

בר המים ממוחשב וניתן להתאמה ולמזיגת כמות של כוס או בקבוק, של מים חמים או קרים, ללא צורך בלחיצה ממושכת. והכי חשוב- המים פשוט טעימים.

אני שאוהבת להתפנק מדיי פעם במיץ אשכוליות, הודעתי כבר לבעלי שאין טעם שיקנה לי מיץ, המים טעימים לי ואין צורך במשהו נוסף מבחינתי.

Comments

comments

Powered by Facebook Comments