על הגג

אחרי הפוסט הקודם, שאלו אותי מהיכן השגתי את מכונת הכתיבה המדהימה שבצילום. לא נעים לי להגיד, אבל התשובה הכנה היא "מהגג"… מהגג ?!

טוב, אסביר. בגג של חמותי במושב מסתתרים אוצרות, רק שמרוב בלאגן, קשה למצוא אותם. יתירה מכך, כל דבר שנכנס, ישר הולך לאיבוד בכאוס שהצטבר במשך השנים.

לפני כשנה חמותי החליטה שרק אני מתאימה למשימה העדינה של סידור הגג. למה אני ? כי לי אין סנטימנטים לחפצים וכשצריך לזרוק משהו אני עושה זאת במהירות ובהחלטיות. אז פיניתי לי יום ועליתי לגג.

אין לכם מושג מה מצאנו שם…

מזוודות משנות החמישים….. לפני הספירה, מטחנות בשר חדשות שהעלו חלודה באריזתן, מעילי פרוות צינצ'ילה, שמלות וינטג' אמיתי, כובע סומבררו, כלי בית שהיו האופנה האחרונה לפני… 40 שנה, מקרר ינות, מיטות, צעצועים, בגדי תינוקות, רהיטים מעץ מעוטר ועשרות סלסלות שנאספו מכל החגים של פסח וראש השנה לאורך 50 השנים האחרונות בערך…

אותו היום אירגנו משלוח ענקי לויצו שהיה צריך בשבילו טנדר, את השאר סידרנו במדפים חדשים, וחוץ מזה לקחתי לי כמה מציאות:

בובה בצורת סוס, שבני מאוהב בה וקורא לה "סוסי", פמוטות מכסף שחמותי קיבלה מתנה מהשגריר הצרפתי, שלמרבה הפלא שמרו על הברק לאורך כל השנים הללו ו… את מכונת הכתיבה העתיקה הזו.

לאחרונה אני שומעת מחמותי שצריך שוב לעשות "מבצע גג", כי הבלאגן חזר לגג, חוץ מזה שבפעם הקודמת סיימנו רק חדר אחד ועדיין לא נגענו בשני. מי יודע אילו הפתעות ואוצרות מחכים לנו בפעם הבאה?

Comments

comments

Powered by Facebook Comments

 1. קארין אפלבאום

  20 באוגוסט 2012 at 22:26

  איזה רעיון טוב!
  גם אצל ההורים שלי יש מחסן שיש בו מלא דברין טובים – –
  נראה ששווה לבקר בו…

  תהני!!

Comments are closed.