פארק נחשונית

פארק נחשוניתכשהוזמנתי לסקר את פארק נחשונית, בניגוד להזמנות אחרות, הפעם לא היססתי לרגע. כבר ביקרנו שם בשנה שעברה והילדים מאוד נהנו, אז נחזור "לספר לחבר'ה", לצלם כמה תמונות ולהינות שוב, מה גם שפארק נחשונית שבקיבוץ נחשונים "יושב" על כביש שש ולכן הגישה אליו נוחה ומהירה, חוץ מזה יש בו שילוב של "יבש" ו"רטוב", חורשת עצים ובריכות, טבע ואקסטרים לייט, כל מה שילדים אוהבים.

הפארק מחולק לכמה מתחמים:

חלק שבנוי בתוך יער ומכיל שלל מתקנים:

 • קארטינג- כמה סוגים של מסלולי קארטינג שמיועדים לגילאים שונים.
 • ספארי- גיפ שמדמה נסיעה בג'ונגל והיה לפי דעתי המתקן הכי כייפי.
 • אופנועים- עליהם המתבגרת שלי צעקה בקול "זה דומה לקלנועיות של קשישים"  והרסה את מצב הרוח בקרב מספר ילדים שחיכו לתורם.

הפארק

 

לצד היער יש מבנה ובו רחפות אבוב, תותחי כדורים, קרוסלה קלאסית וקרוסלת כסאות מעופפים ופעלטון ממוזג לפעוטות (כן, בצהריים התחשק לי להשאיל איזה פעוט כדי להכנס למיזוג).

אין לי מושג איך התורים יראו ביולי אוגוסט אבל כשאנחנו היינו (תחילת יוני), לא חיכינו באף תור יותר מ-7 דקות ואף היו מקומות אליהם נכנסנו ללא תור כלל (הרחפות, הקרוסלות, רכבת הגמדים ותותחי הכדורים). ההמלצה שלי היא להגיע מוקדם (אנחנו הגענו ב- 10:30, לא מוקדם כו"כ) ולהתחיל קודם כל עם המתקנים היבשים הכי מבוקשים ומשם לעבור לארוחת בוקר ואז לבריכה.

החלק שממנו הכי קשה להוציא את הילדים: הבריכה.

או למעשה 3 בריכות: אחת רגילה, אחת לפעוטות, ושלישית לגיל ביניים, מלאה שעשועים בה המים לא עוברים את גובה הילד ובערך אחת לדקה מתמלא בה כד ענקי שנשפך על כל הילדים (וגם על כמה מבוגרים שעשו טעות גורלית ועברו בסביבה) לקול צהלותיהם של הילדים.

מים

וכמובן 3 המגלשות: 2 מגלשות מסוג ה "אני לא מרשה" (הקמיקזה ומגלשת הצניחה החופשית) ואחת שעברה את הביקורת, מגלשת סלאלום.

לאורך הפארק מפוזרים פינות קיוסק קרטיבים ושתייה ויש גם מזנון מרכזי עם ארוחה בסיסית פשוטה (ולהפתעתי טעימה) של המבורגר או שניצל או נקניקייה בלחמניה, צ'יפס ושתיה. לציבור הדתי יש מספר ימים לרחצה נפרדת. לאורך ימי הקיץ ישנם ימים עם הופעות של כוכבי ילדים בבימה המרכזית, כדאי להתעדכן כשבוחרים תאריך לבילוי. אנחנו ניצלנו את זמן ההופעה לסיבוב נוסף במתקנים.

מילה קטנה לסיום: "מחקרים מצביעים על כך שחשיפה לטבע, קטנה ככל שתהיה, יכולה להשפיע על הרווחה הפיזית והנפשית שלנו."

פרופ' יאיר עמיחי- המבורגר (מתוך "הטוב, הרע והמכוער באינטרנט")

אז, צאו לטייל בארץ ישראל!

 • הכותבת היתה אורחת הפארק

Follow along with me

 | Facebook  | Instagram @lilachdepaz

Comments

comments

Powered by Facebook Comments

2 Comments

 1. מוריה יורגראו

  10 ביוני 2013 at 12:47

  בהחלט עשית בשכל שנסעת עכשיו ,וכן בהחלט מדובר באחת האטרקציות השוות ביותר במיוחד להורים עם ילדים בטווח גילאים גדול ( יחסית…)

  1. לילך

   10 ביוני 2013 at 13:15

   לא חשבתי על זה עד שציינת זאת, אבל לכל גיל מפעוטות ועד לבני נוער, היתה איזו פעילות מתאימה. אנחנו אמנם הלכנו ביחד והגדולה חיכתה לאחיה במתקנים שלא היו לגילה, אבל משפחות גדולות יכולות פשוט להתפצל ולחסוך זמן…

Leave a Reply