תערוכת המוח | גן המדע

כשממש חם בחוץ, אני מעדיפה בילוי תרבותי עם הילדים ורצוי כמה שיותר קרוב למזגן. בחופש הגדול אנחנו מספיקים לראות כמויות של סרטים בבית הקולנוע ולבקר לפחות בתערוכה אחת בשבוע. תערוכת המוח תוצג רק עד סוף חודש אוגוסט ולכן… כדאי להזדרז.

תערוכת המוח שבגן המדע היא מאוד ייחודית ומרתקת, והכי חשוב היא התאימה גם לילדים הקטנים במשפחה וגם לגדולים ואנחנו המבוגרים מצאנו בה עניין ואפילו השכלנו.

החממה המדעית

החממה המדעית

התחנה הראשונה שלנו הייתה בחממה בצורת כיפה הנקראת אקו-ספירה. שם קיבלנו הקדמה קצרה לגבי המוח. מסתבר שמוח הוא פשוט הצטברות של עצבים. כך, רעיונית לפחות, בגלל שלתמנון יש הצטברות גבוהה שכזו בראש ובכל אחת מהזרועות, יש לו "תשעה מוחות" (המדריך הקפיד להדגיש שזה לא מדויק מדעית). דיברנו גם על האזורים השונים במוח האחראים על תפקידים שונים. הסיבה שנחש אינו חיית המחמד האידאלית (או למעשה כל זוחל) , היא שבמוח שלו יש רק חלקים הקשורים להישרדות שלו, ופחות חלקים הקשורים לרגשות.

גן המדע

גן המדעהחלק הבא היה הסיור בגן המדע. דיברנו על היכולת של המוח להשלים את הנראה לכדי תמונה. כך למשל, לוח מחורר בחורים בגדלים שונים השלים תמונה של אלברט איינשטיין. כמו כן, תמונה של הנשיא היוצא פרס, הושלמה לכדי תמונה שנראית הגיונית מאוד.. עד שהופכים את התמונה.

שעשועי מדע תעתועי ראיה

ההדרכה הראשונה באודיטוריום התעסקה ביכולת לשלוט על מחשב בעזרת המוח, מה שנקרא ממשק אדם-מחשב. נעשתה הדגמה שבא המדריך יכול היה לשלוט על הלחצנים בעכבר בעזרת חשיבה על דברים שונים.

ההדרכה השנייה באודיטוריום התעסקה בחושים. בתור ניסוי, המדריך הראה איך חוש המישוש בכפות הידיים הרבה יותר מפותח מאשר בגב: נוגעים באדם השני עם עטים (או עם אצבעות) והוא צריך לנחש כמה עצמים נגעו בו. בדרך כלל המתנדב לא הצליח לנחש נכון בעזרת הגב, אבל כן הצליח כשהרגיש עם כפות הידיים (נסו בעצמכם!).

כמה ג'יגה זה מוח?

כמה ג'יגה זה מוח

כמובן היו עוד הפעלות רבות, אבל אני משאירה לכם גם הפתעות שכדאי פשוט לחוות במקום.

תפעילו ת'מוח, תערוכת המוח האינטראקטיבית, גן המדע, רחובות

פתוחה במהלך חודש אוגוסט
ימים א'- ה' ושבת עד 20:00
ימי שישי עד 14:00

Comments

comments

Powered by Facebook Comments