5 סיבות מדוע אסור לי לקנות ב"סוף עונה"

החלטתי שהשנה אני לא מתפתה למבצעי סוף העונה, ולא הולכת לחרוש על חנויות כדי למצוא מבצעים על פריטים שלעולם לא אקנה.

כדי להיות משוכנעת סופית אספתי לי (ולכן) 5 סיבות מדוע לא כדאי לכן לקנות שום דבר בסוף עונה.

סיבה מספר 1

בואו נחשוב רגע מה נשאר בסוף עונה אחרי שגדודי נשים עברו כל יום בחנות, במשך מספר חודשים? ממממ… פריטים שאף אחת לא רצתה. כן, הדברים המוזרים האלו כמו חולצה צהובה עם ציור של… מה זה? חללית מפייטים?!

ואם אף אחת לא רצתה את זה, אז למה שאני ארצה?!!!

סיבה מספר 2

תמיד, אבל תמיד, הבגדים שתלויים ממול לסוף עונה, באמצע החנות, עם השלט המטופש new arrival כן, אלו שממש יצאו עכשיו מהמתפרה במזרח (הרחוק…) והם עולים בערך 300% יותר, נראים לי הרבה יותר יפים, הרבה יותר מושכים ובעיקר… הרבה יותר מגוהצים.

כך יוצא אני הולכת במטרה לחסוך ויוצאת עם חולצת קיץ דקיקה, במחיר מלא, כשבחוץ עדיין 12 מעלות…

סיבה מספר 3

פסיכולוגיה טהורה- לפעמים כשאני רואה חולצה עם תווית עבר של 200 ש"ח ונמכרת עכשיו ב- 50, אני לא חושבת עד כמה היא תתאים לשאר הבגדים שלי, או עד כמה אני צריכה אותה, אני רק חושבת שאם אקנה אותה "אחסוך" 150 שקלים! ואז אני קונה 4 חולצות, כשלמעשה אולי, היה עדיף לו לא הייתי "מסתנוורת" מהמחיר הזול, ופשוט קונה חולצה אחת שתהיה ממש לטעמי. אחת שאוהב במקום 4 שיתפסו מקום בארון.

סיבה מספר 4

הרבה פעמים נוכחתי לדעת שתחת המטריה של "סוף עונה" מסתתרים שקרים שגובלים בהטעיה חצופה. שלטי ענק של "עד 70%" כשבפועל יש 70% הנחה על פריטים בודדים, "50% הנחה" בענק והמילים "על הפריט השני" בקטן. הדברים האלו מעצבנים, קטנוניים ומביאים לי חשק עז לעבור לגור בעיר קטנה ולהסתובב עם טרנינג רוב ימיי. אה, את זה אני עושה בכל מקרה.

סיבה מספר 5

הצפיפות, הדוחק, הרעש, גורמים לי לסבל בטווח המיידי ובטווח הרחוק עודף קניות מייצרת לסביבה ערימות זבל ונוגד חשיבה אקולוגית.

האם הנטייה של אנשים לאגרנות מרמזת על שפע? אולי זה ההיפך? אולי זה מעיד על חוסר. (ואפילו חוסר נפשי).

לאסוף עוד ועוד בגדים לא יהפוך אותי ליותר מאושרת.

לאסוף עוד ועוד בגדים לא יהפוך אותי ליותר מאושרת.

לאסוף עוד ועוד בגדים לא יהפוך אותי ליותר מאושרת.

אולי אני אתן רק הצצה…

 Cherchez la Femme 

Comments

comments

Powered by Facebook Comments