מסעדת בנחלה

מסעדת בנחלה שוכנת בלב מטע פקאנים. כשנכנסנו לתוך חצר המסעדה, מיד עטפה אותנו אווירה רומנטית, צרפתית משהו.

banacfla

בנחלה 2

במשך היום המסעדה מארחת משפחות. בחצר פזורים שלל מתקנים, נדנדות, מגלשות ובימבות ולקראת הערב הנרות נדלקים, המקום משנה את פניו והאווירה הופכת להיות אחרת וקסומה. עיצוב המקום אירופאי, עדין ומזמין, על הקיר תלויות תמונות יפות מנוף ילדותם.

הכל למעשה התחיל בשנת 2005. געגוע ישן משך את רן פרידמן בחזרה מתל אביב, לנחלת המשפחה, שם, במרכז המשק, עמד לו לול ישן שידע ימים יפים מאלו. רן הציע לרעייתו אדית להפוך את הלול הישן למסעדה, הם הפשילו שרוולים, ניקו, גזמו, צבעו, עיצבו ויצרו מסעדה מדהימה בעלת אופי ונוכחות. כעבור זמן מה הצטרף אליהם האח הבכור זיו ולנו נותר רק להנות מהתוצאה.

המנות טעימות, עשויות היטב מחומרי גלם משובחים. למרות שהגענו למסעדה קבוצת בלוגרים ובני זוגם שכללה גם 2 טבעונים ושומרת כשרות אחת, הם עמדו בכך בכבוד…

צילמתי חלק מהמנות בשביל לפתוח לכם את התיאבון…

את הארוחה ליוו היינות המשובחים של יקב עבייה.

מנות 1

מנות ראשונות: מימין לשמאל: פיתה דרוזית במילוי בשר טלה טחינה וצנוברים, מרק כרובית בעיטור פקאנים, קציפת פטה כבד עם ריבת עגבניות שרי.

מנות 2

בהמשך היו גם (ולא בהכרח לפי הסדר הזה): פילה מוסר על אורז, סביצ'ה סלמון על מצע אננס ורימונים וסטייק סינטה על ריזוטו טבעוני.

מנות 3

ולקינוח היו שלל פינוקים, מתוכם צילמתי את קרם הברולה, סלסלת פילו וקרם חלבה, הבלמאנג'ה (מרענן החיך) מיוחד מנענע ומלון, הגיע לרענון בין מנת הדג למנת הבשר.

לאחר ערב נפלא, עם חברה מעניינת, חזרנו לצימר ב"בית וקיט" שמחים ושבעים…

סוף

בנחלה, משני עד שבת בין השעות 9:00-23:00

רח' יצחק שדה 17 א', רסקו נהריה

http://www.banahala.co.il/

Comments

comments

Powered by Facebook Comments

2 Comments

  1. לילך

   2 בינואר 2013 at 11:39

   הן לא רק נראות טוב, הן באמת טובות,
   כבר המלצתי לגיסי שמדריך תיירים מחו"ל
   להביא את האמריקאים שלו לטעום טעם
   ישראלי איכותי.

Leave a Reply